۱۲ اشتباه نابودکننده زیبایی دکوراسیون (بخش دوم)

محیط خانه شما در روحیه و شرایط زندگیتان نقش پررنگی دارد پس دقت کردن برای داشتن چیدمانی مناسب اهمیت زیادی می خواهد. مهم است که چیدمان خانه مطابق سلیقه شما باشد و اجزای آن را دوست داشته باشید اما این همه ماجرا نیست! باید استانداردهایی را در این زمینه رعایت کنید. اشتباهاتی در چیدمان دکوراسیون داخلیخانه وجود دارد که اگر آن‌ها را انجام دهید نه تنها زیبایی خانه از بین می رود بلکه دیدی زشت و آزار دهنده پیدا می کند. در این زمینه قوانین و راهکارهایی وجود دارد که به شما کمک می کند البته بعضی از این قوانین مربوط بهدکوراسیون خاصی هستند که نمی توان آن را به همه سبک‌ها تعمیم داد. نکته مهم دیگری که وجود دارد پایبند نبودن به قوانین است،‌ گاهی لازم است چارچوب‌ها را بر هم بزنید و سبکی جدید ایجاد کنید.

۷٫ انتخاب وسایل، بدون توجه به کاربرد‌ها

لازم نیست تمام فضای خانه را با میز‌های جلو مبلی پر کنید. به جای آن از میز‌هایی استفاده کنید که بعد از استفاده در زیر یکدیگر قرار می گیرند، با این کار فضای یک میز اشغال شده است اما در واقع شما از سه میز استفاده کرده اید. همین طور اگر وسیله ای دارید که دیگر کارایی برای شما ندارد آن را دور خود جمع نکنید و بهتر است وسایل بلااستفاده را کنار بگذارید.

۸٫ خانه شما نمایشگاه آثار هنری و دکوری نیست

دکوراسیون داخلی

همه ما علاقه داریم تا دکوراسیون داخلی زیبایی در خانه خود داشته باشیم و به همین دلیل دوست داریم زیباترین وسایل را برای خانه خود تهیه کنیم. از تابلو‌های نقاشی گرفته تا وسایل دکوری و عتیقه که همه این‌ها در زیبایی خانه ما نقش مهمی دارد اما لازم نیست خانه را با این وسایل پر کنیم. استفاده معقول و به جا از این وسایل باعث زیبایی خانه ما می شود وگرنه بیشتر احساس می کنیم در مغازه دکوری فروشی هستیم. این موضوع باعث می شوددکوراسیون داخلی شما پشت این همه وسایل دیده نشود و احساس گنگی در فضا ایجاد شود. این که شما کتاب‌ها یا تابلو‌های نقاشی زیادی زیادی دارید دلیلی موجه برای نمایش دادن و پر کردن فضا نیست و بهتر است آن‌ها را در کمدی قرار دهید. باید این را بدانید که هر چقدر هم دکوراسیون شما زیبا باشد بی نظمی و به هم ریختگی چیزی از آن باقی نمی گذارد. این تصویر به خوبی گویای این موضوع است.

۹٫ برای دکوراسیون داخلی ، مبل‌هایی در اندازه مناسب بخرید

باید مبلمان را مناسب با فضای خانه خود انتخاب کنید،‌ ابعاد مبلمان در جلوه دکوراسیون داخلی نقش زیادی دارد. مبلمان خیلی بزرگ تنها برای‌ هال و پذیرایی بزرگ کاربرد دارد وگرنه استفاده از آن خانه را کوچک نشان می دهد و زیبایی خانه را می گیرد. همین طور اگر از مبلمان کوچک در فضایی بزرگ استفاده کنید،‌ خانه خالی و بدون وسیله به نظر می رسد. نکته ای که در چیدمان مبل‌ها مهم است قرار دادن آن‌ها با کمی فاصله از دیوار است تا هم نمای دیوار را از بین نبرد و هم فضا را کمی بزرگتر نشان دهد هرچند که گاهی به خاطر فضای کم مجبور به این کار هستیم. باید توجه کنید مبلمان طوری قرار بگیرند که مانعی برای درب ورودی و درب اتاق‌ها نباشد و همین طور فضا را کاملا باز و راحت چیدمان کنید تا برای هر بار رفت و آمد مدام از لا به لای مبل‌ها عبور نکنید.

۱۰٫ پرده‌ها را در دکوراسیون داخلی جدی بگیرید

دکوراسیون داخلی

پرده‌ها هم از نظر محفوظ بودن خانه و هم از زیبایی تاثیر زیادی دارند پس حتما در دکوراسیون داخلی خود از پرده‌ها کمک بگیرید. پرده را مناسب با اندازه پنجره انتخاب کنید وگرنه نمای خانه بی سلیقه و شلخته می شود. در طول روز پرده‌ها را کنار بزنید تا از نور کافی به خوبی بهره ببرید. دقت داشته باشید چیدمان شما در میزان ورود نور طبیعی نقش مهمی دارد پس سعی کنید با اشتباه قرار دادن وسایل در دکوراسیون داخلی مانع ورود نور شوید. برای انتخاب رنگ و طرح پرده‌ها به فرش‌ها و مبلمان توجه کنید و از رنگ آن‌ها کمک بگیرید اما در این کار زیاده روی نکنید،‌ خانه ای با پرده‌ها، مبلمان و فرش‌های یک شکل و شلوغ، اصلا زیبایی ندارد. نمونه این چیدمان اشتباه را در تصویر زیر می توانید ببینید.

۱۱٫ فرش ، عضوی کلیدی در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

فرش‌ها از وسایلی هستند که نقشی اساسی در دکوراسیون دارند و انتخاب ابعاد مناسب آن در دکوراسیون بسیار مهم است. فرش‌های خیلی کوچک و یا خیلی بزرگ نظم فضا را به هم می دهد. از طرفی رنگ و طرح فرش نیز در دید کلی دکوراسیون داخلی تاثیر دارد و اگر از طرح‌های ساده‌تر استفاده کنید فضا را بزرگ و دلواز جلوه می دهد. فرشی که در این دکوراسیون استفاده شده است بسیار کوچک است و ابعاد مناسبی ندارد. بهتر است برای مبل‌ها کمی عقب‌تر قرار بگیرند و از فرش بزرگتری استفاده شود.

۱۲٫ تابلو‌ها را در ارتفاع مناسب نصب کنید

قطعا استفاده از تابلو در زیبایی دکوراسیون داخلی تاثیر زیادی دارد اما به شرطی که در جای مناسبی قرار گیرد. علاوه بر اینکه تابلو‌ها باید در معرض دید قرار گیرند از طرفی نباید در ارتفاع نا مناسبی نصب شوند. به طور کلی بهتر است مرکز تابلو در فاصله ای بین ۱۵۲ تا ۱۵۶ سانتی متری زمین قرار بگیرد که این موضوع به ارتفاع دیوار نیز بستگی دارد اما تابلو نباید طوری قرار بگیرد که برای دیدن آن مجبور شوید سر خود را خیلی بالا و یا خیلی پایین نگه دارید.


/ 0 نظر / 9 بازدید