۱۰ نکته طلایی در مورد تغییر دکوراسیون خانه شما (قسمت اول)

اگر به این فکر افتادید که دکوراسیون خانه خود را تغییر دهید، پس با ما همراه باشید در این مقاله نکاتی را می گوییم که حتما به کارتان می آید و به شما کمک می کند تا دکوراتور خانه خود باشید.


۱٫ چه چیزی را می خواهید تغییر دهید؟

قبل از هرچیزی باید بدانید به دنبال چه هستید؟ چه چیزی را می خواهید تغییر دهید و هدف از این تغییر، چیست؟ مثلا می خواهید فضا را کارآمدتر کنید و فضای آزاد بیشتری داشته باشید یا رنگ وسایل را عوض کنید تا فقط تنوعی ایجاد شود؟


۲٫ اجزای اصلی دکوراسیون خانه خود را بشناسید


دکوراسیون خانه

مشاوره رایگان

نوبت آن است که با اجزای اساسی خانه خود بیشتر آشنا شوید و تاثیر تک تک آن ها را بر روی دکوراسیون خانه خود بررسی کنید. مثلا باید بدانید برای بزرگ تر نشان دادن فضا، از فرش چه رنگی استفاده کنید؛ و چه مبلمانی مناسب فضای منزل شماست؟ چه پرده ای انتخاب کنید که هم نور کافی وارد خانه شود و هم به فضای خانه شما نزدیک باشد؟ آیا مبلمان و دکوری ها در جای مناسبی قرار گرفته اند؟

با شناخت این اجزا و بررسی هرکدام بهتر متوجه می شوید چه چیزی را باید چطور تغییر دهید یا اصلا تغییر ندهید.


۳٫ چقدر می خواهید برای دکوراسیون خانه هزینه کنید؟

این که چقدر بودجه دارید و می خواهید آن را برای چه کاری صرف کنید موضوع بسیار مهمی است. هرچند که همه تغییرات الزاما نیاز به هزینه بالایی ندارند و شما با تغییراتی کوچک هم می توانید فضا را متفاوت کنید، مثلا می توانید با جا به جا کردن جای تابلوها، آباژورها و اضافه کردن چند کوسن برای مبل، تغییراتی هر چند کوچک ایجاد کنید. با این کار، تغییر دکوراسیون ارزان و در عین حال زیبا ایجاد کرده اید.

در هنگام خرید فرش برای تکمیل کردن دکوراسیون خانه خود می توانید به جای اینکه به سراغ فرش لوکس و یا فرش دستباف بروید؛ با صرف بودجه ای کمتر از فرش های ماشینی ،‌ فرش ترک و فرش فانتزی استفاده کنید.


۴٫ با رنگ ها و تاثیرشان بر محیط آشنا شوید


دکوراسیون خانه

بیشتر بخوانید: دکور اتاق خواب را با این ایده‌ها زیباتر کنید

رنگ ها تاثیر به سزایی در محیط دارند و هویت فضا را مشخص می کنند. رنگ های روشن فضا را بزرگ تر و بازتر نشان می دهند و از طرفی کنار نور طبیعی، گرم و صمیمی جلوه می کنند. اما همین رنگ ها با نور مصنوعی سردتر به نظر می آیند و لازم است برای حفظ تعادل از چند رنگ گرم و تند استفاده شود. در دکوراسیون خانه خود، رنگ ها را کنار هم قرار دهید و آن ها را با هم ترکیب کنید. استفاده از یک رنگ تنها فضا را بی روح و تک بعدی نشان می دهد. 


۵٫ فریب ویترین ها را نخورید

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که کالایی زیبا بخرید و بعد از اینکه آن را به خانه بردید از خرید خود پشیمان شوید. این موضوع در دکوراسیون خانه اهمیت زیادی دارد چون بعضی از وسایل مانند مبل را بعد از خرید، به راحتی نمی توانید پس دهید و یا تعویض کنید.

مبلمانی که در مغازه بسیار زیبا به نظر می رسند ممکن در خانه شما جلوه ای چشم نواز نداشته باشند؛ یا خیلی جاگیر باشند و فضای شما را کوچکتر کرده باشند و یا خیلی برای فضای شما کم باشند و خانه را خالی نشان دهند. توجه کنید که آنچه پشت ویترین ها قرار دارد با نور و رنگ آن فضا هماهنگ شده است، پس شما باید وسایل را برمتناسب متراژ و فضای خانه خود انتخاب کنید.

/ 0 نظر / 6 بازدید